Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Psi manicure! :)
Psi manicure! :)

Zbyt długie pazury powodują dyskomfort a nawet ból. Uderzenie w pazur podczas biegania przenosi się na kości i stawy co po pewnym czasie powoduje ich uszkodzenie. Psy w naturalny sposób ścierają pazury jednak nie wszystkie wystarczająco.


Jak długie powinny być pazury? To proste: jeżeli pies stoi na czterech łapach, na równej, twardej powierzchni, ani jeden jego pazur nie może jej dotykać.

Od czego zacząć?

Z pewnością od dobrania odpowiednich cążek, mocnych i ostrych. Jeżeli cążki tną nie równo zaopatrz się w pilnik do wyrównania brzegów.

Usadzamy pacjenta: małego lepiej usadowić tyłem , natomiast dorodnego przodem opierając łapę o coś sztywnego.

Zabieg ten jest dla psa równie bezbolesny jak dla nas, dopóki nie naruszymy nerwu.
O ile z jasnymi pazurkami jest łatwo( ciemno-różowa linia nerwu jest widoczna gołym okiem) o tyle czarne pazurki potrafią być kłopotem. Można spróbować spojrzeć pod światło by sprawdzić czy nerw jest widoczny ale jeżeli spojrzymy od dołu pazura, zauważymy rowek, który wyznacza obszar gdzie ciąć nie wolno! Obcinamy zawsze od dołu ku górze !

Pamiętaj ! Jeżeli Twój pies ma długą sierść chwyć za palec i lekko go uciśnij- w tym momencie pazur się wysunie przez co będzie dobrze widoczny, a to dość istotna kwestia.

Metoda częstego obcinania po kawałeczku jest zdecydowanie bezpieczniejsza od skracania pazura niemal o połowę.

Może się przydarzyć, że obetniemy za daleko uszkadzając tym samym nerw oraz naczynie krwionośne prowadząc do krwawienia i bólu. Co wtedy? Zastosuj specjalny preparat lub posyp miejsce talkiem i lekko uciskaj. Jeżeli krwawienie nie ustaje szybko udaj się do weterynarza.
Psom, które mają bardzo twarde, pękające przy obcinaniu pazury zabieg wykonujemy po kąpieli lub spacerze w czasie deszczowej pogody.

Jeżeli boisz się obcinać pazurki możesz zaopatrzyć się w szlifierkę.

Pamiętaj aby obok całego zabiegu wytworzyć przyjemną i przyjazną psu atmosferę. Pamiętaj, że to Twój przyjaciel.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl